YENİ İPHONE MODELLERİ HAKKINDA

Tüm Dünyada bir fenomene dönen iPhone, Apple tarafından üretilen akıllı cep telefonlarıdır. İlk modeli 2007 yılında çıkan iPhone milyonlarca kullanıcıya ulaşarak akıllı cep telefonu piyasanın zirvesinde hak ettiği konumu elde etti.  Bünyesinde dahili kamera, yazılı ve sesli mesajlaşma, medya çalar ve internete uygun dokunmatik klavye gibi özellikleriyle diğer cep telefonu firmalarından farkını ortaya koyan İphone’un her yeni modeli piyasada bir devrim yaratmaktadır. Bu blog yazımızda da iPhone’nun en son çıkardığı modellere odaklanarak bir kaçını daha yakından tanıyacağız. Fiyatlarının yüksekliği ile dikkat çekse de yeni modelleri insanlar almak için çıktığı ilk günden itibaren mağazaların önünde büyük kuyruklar oluşturmaktır.

EN SON MODELLERDEN BAZILARI

iPhone 11, Apple tarafından 10 Eylül 2019’da tanıtıldığında bütün Dünyada büyük bir heyecan uyandırdı. iPhone 11 Pro birlikte tanıtılan cep telefonu iPhone serisinin 13. Modeliydi. Cihaz ultra geniş kamera sistemiyle ilk önce kullanıcıların dikkatini çekti. iPhone 11 Pro’da ise ekstra olarak yeni 18W hızlı şarj cihazı bulunmaktaydı. 4 GB RAM’e sahip olan telefonda  64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri bulunmaktaydı. iPhone SE (iPhone Special Edition) modeli ise gümüş, gri, altın ve gül atlın renk seçenekleriyle kullanıcılara sunuldu. iPhone SE’nin özellikleri ise iPhone 6S-e benziyordu. Paslanmaz çelikten oluşan kasasıyla dikkat çeken iPhone SE 16 veya 64 GB depolama sistemine sahipti. 12 megapiksel, 1.22μ piksel özellikli kamerasıyla da kullanıcılara büyük deneyimler yaşatmıştı. iPhone 12 ve iPhone 12 Mini ise 13 Ekim 2020 tarihinde tanıtıldı. Tanıtıldığı gün ise yine Dünya çapında büyük bir heyecan yarattı. Tanıtım pandemi nedeniyle sanal ortamda gerçekleşti. 6 GB RAM’e sahip olan telefonun ise  64, 128 ve 256 GB depolama seçenekleri bulunuyordu.  5G teknolojisini destekleyen telefon 2 adet 12 Megapiksel arka kameraya sahipti.  Ön kamerada 12 Megapikseldi.

DEVRİM NİTELİĞİNDE TELEFON: İPHONE 13

İPhone’un en çok heyecan yaratan modeli ise iPhone 13 modeliydi. Ürünün çıkmasından sonra oluşan kuyruklar hemen sosyal medyanın gündemine oturdu.  4 farklı model olarak duyurulan iPhone 13 Türkiye’de de ön satışa sunuldu. ABD, Singapur ve İngiltere gibi ülkelerde kuyrukların oluşması bu yeni modele olan ilgiyi daha da çok artırdı.  Apple CEO’su Tim Cook bu modeli  “Şimdiye kadar yaptığımız en iyi İPhone’lar” şeklinde açıkladı.  Daha hızlı olan A15 çip işlemcisine sahip olan İPhone 13’ün pil ömrü de 2.5 saat artmış durumda. Yeni telefonun kapasitesi en yüksek şekilde ayarlanarak 500 GB’ye ulaştı. En düşük İphone 13 kapasitesi ise 128 GB. , iPhone 13, 13 Pro ve Pro Max olarak satışa sunulan olan telefon  iPhone 12’den 2 kat daha fazla piksele sahip.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

İnstagram, Tarihi, İnstagram Nasıl Kullanılır ve İndirilir?

AMD İşlemcilerde Android Studio Emulator Sorunu

Çocuklarda Sosyal Medya Kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.