NEDEN İRLANDA’DA İNGİLİZCE EĞİTİM ALINMALIDIR?

İleri seviyede İngilizce öğrenmek istiyorsanız bunun ilk şartı ana dili İngilizce olan bir ülkede dil eğitimi almaktır.  Bu konuda da İrlanda dil eğitimi konusunda yaptığı yatırımlarla her yaştan kişiye hitap etmektedir. İrlanda’nın eşsiz doğası ve kültürel mirası da İngilizce eğitimi almak isteyen yabancı öğrencileri cezbetmektedir.

İRLANDA İNSANLARI HOŞGÖRÜLÜDÜR

İrlanda vatandaşlarının büyük bölümü günlük hayatta İngilizce konuşmaktadır. Elbette yerel dilleri kullanan kişilerde bulunmaktadır. Fakat bu ayrıntı önemsizdir. Çünkü İrlanda insanları sıcakkanlı ve oldukça hoşgörülü insanlardan oluşmaktadır.  İrlandalılar birçok araştırmada en arkadaş canlısı millet olarak yer almaktadır. Burada kesinlikle kimliğinizden dolayı bir ayrımcılığa uğramazsınız.

İRLANDA’DA UYGUN FİYATLARLA EĞİTİM

İrlanda’da İngiltere’nin aksine Sterlin yerine Euro kullanılması maddi açıdan bir avantajdır. Başkent Dublin ise Avrupa’nın diğer başkentlerine göre oldukça ucuzdur. İrlanda’da bulunan kaliteli dil okulları İngiltere ve ABD’nin aksine daha uygun fiyatlıdır.

İRLANDA’DA TÜRK SAYISI OLDUKÇA AZ

İngilizce eğitimde pratik oldukça önemlidir. Bir dilin gramer kurallarını biliyor olmanız veya kursa gidiyor olmanız o dili ana dil seviyesinde öğrenmenize yetmez. İrlanda’da Türk sayısı az olduğu için sosyal hayatta da İngilizce konuşmak zorunda kalacaksınız.  Maalesef yurt dışına giden birçok öğrenci Türklerle iletişim kurduğu için Türkçelerini geliştirmektedirler. Fakat İrlanda’da Türk arkadaşınız az olacağı için İngilizce pratiğiniz daha da çok artacaktır.  ABD’ye veya İngiltere’ye göre İngilizce öğrenmeniz İrlanda’da daha hızlı olacaktır.

İRLANDA’DA ÇALIŞMA FIRSATI

Yurt dışında okurken çalışmak için de İrlanda’yı tercih etmelisiniz. İrlanda dil eğitimi alan öğrencilere çalışma vizesi de vermektedir.  Bir çok öğrenci İrlanda’da eğitim alırken haftalık 800 Euro da gelir elde etmektedir. Bu durum ailesine yük olmak istemeyen öğrenciler için büyük bir fırsattır.  Başkent Dublin ise Avrupa’nın bilişim merkezidir. Çok uluslu şirketlerin İrlanda’da ofislerinin olması bu ülkeyi cazip kılmaktadır.

İRLANDA’NIN DOĞAL GÜZELLİKLERİ

İrlanda’da eğitim alırken bir yanda da gezme fırsatını da yakalayacaksınız. Başkent Dublin’de iseniz bir ünlü PUB’larını keşfedebilirsiniz. Biraz da daha kırsala doğru gittiğiniz de ise eşsiz ortaçağ mimarisi ile karşılaşacaksınız. Aynı zamanda İrlanda’nın doğası da içinizi ferahlatacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

İLK KAYAK TECRÜBESİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.