Ev Dekorasyonunda Kumaş Seçimi

İhtiyaçlarımız ve zevklerimiz ne kadar farklı olursa olsun hepimizin istediği ferah ve göze hoş gelen evlerde yaşamak. Bizlerin sığındığı sıcak yuvalar olan evlerimizin deklarasyonlarına oldukça önem göstermekteyiz. Bazılarımız evlerinde dekoratif mobilyalar tercih ederken bazılarımız da sade mobilyalardan hoşlanmaktadır. Ayrıca insanlar banyo, mutfak ve oturma odası tasarımlarına da oldukça dikkat etmektedir. Ev dekorasyonunda dikkat edilmeyen önemli noktalardan birisi de kumaş seçimi. Evimizin genel dekorasyonuna uygun bir şekilde bazen renkli kumaşlardan bazen de sade kumaşlardan hoşlanabiliriz. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu yazımızda da ev dekorasyonunda kumaş seçimi konusuna değineceğiz.

KLASİK ODALAR İÇİN ÖNERİLER

Genellikle üstün körü mobilya veya perde alırken dikkat etmeden seçtiğimiz kumaşlar evimizin direk iç dünyasının ve havasını etkilemektedir.  Bu yüzden kumaş seçiminde oldukça dikkatli olmalıyız. Eğer fırsatımız varsa ev dekorasyonu konusunda uzman olan bir isimden yardım almalıyız.  Çünkü ev içindeki kumaşlar her zaman gözümün değdiği yerde olacaktır. Evin içindeki havayı seçtiğimiz kumaşlar belirleyecektir. Eğer klasik bir salona sahipseniz siyah ve beyaz kumaş seçimi yapabilirsiniz. Kumaşların rengi kadar çeşide oldukça önemlidir. Klasik odalar için saten, ipekli, krep ve gabardin tarzı kumaşlar seçebilirsiniz. Ayrıca uzmanlar klasik odalar için renkli kumaşlarda önermektedir. Bu tarz odalar için bej ve tonları renkleri kadife kumaşlarla tercih edebilirsiniz. Klasik odalar için bu tarz tercihler yaparak şık ve ferah bir tasarım yarabilirsiniz.

KUMAŞ SEÇİMİ ZEVKİ YANSITIR

Unutmayın ki kumaş seçimi ev dekorasyonundaki zevkinizi de yansıtmaktadır. Evinize gelen misafirlerin gözüne hoş gelen bir tarzı kim istemez ki?  Mor renk ile oluşturulan desenler geniş bir aile için oldukça ferahlatıcıdır. Kumaş seçiminde renkleri kullanmaktan asla çekinmeyiniz. Renk seçiminde uyuma dikkat ediniz.  Yatak odanızda ise kadife ve yumuşacık kumaşları tercih edebilirsiniz. Bildiğiniz gibi yatak odaları evin en özel bölümlerini oluşturmaktadır. Bu yüzden bu özel yerlerin rahatlatıcı ve ferahlatıcı olması gerekmektedir. Kadife renkte döşenen bir yatak size sıcaklık katacaktır. Evlerimizdeki kumaş seçiminde bir diğer önemli noktada koltuklarımız. Son dönemde koltuk kumaşlarında tay tüyü insanlar tarafından tercih edilmeye başlandı. Dokununca insanın kendisini iyi hissetmesini sağlayan tay tüyü kadifeden bile incedir.  Üstelik tay tüyü tercihi evinize modern ve estetik bir görünüm katacaktır.

Bebek odaları için tasarım yazımıza buradan ulaşabilirsiniz >>> https://noutekno.com/bilgi-kosesi/bebek-odasi-dekorasyon-tasarimi.html

3 thoughts on “Ev Dekorasyonunda Kumaş Seçimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.