Euro Truck Simulator 2 ve ATS Online Oynama

Euro Truck Simulator ve American Truck Simulator oyunlarının bildiğimiz üzere oyun içerisinde henüz online sunucuları yok. Ancak TruckersMP sitesi üzerinden online olarak oynayabileceğiniz sunucular bulunmaktadır. Bu yazımızda online sunuculara TruckersMP üzerinden nasıl bağlanabileceğinizden bahsedeceğiz.

İlk olarak ETS 2 yada ATS oyunlarından hangisini oynamak istiyorsanız onu STEAM üzerinden satın almanız gerekiyor. TrcukersMP crackli oyunları desteklemiyor. İstediğiniz oyunu almışsanız başlayabiliriz.

İlk olarak buradan TruckersMp sitesine giriyoruz. (Şekil 1)

Şekil 1
Şekil 1

Şekil 1 de sağ üst köşede kırmızı kutu içerisine alınan yere giriyoruz. Şekil 2 de olan sayfa açılacaktır. Buradan steam hesabınız ve bu hesap arasında bağlantı oluşturmanız gerekiyor. Dolayısıyla steame giriş yapmanız gerekiyor.

Şekil 2
Şekil 2

Steam ve TrcukersMp hesaplarınız arasında bağlantıyı kuruyoruz. daha sonra TrcukersMp ana sayfasına giriş yaptığımızda şekil 3 de kırmızı kutu içerisine alınan alanda ” Download Now ” a tıklayarak uygulamayı indiriyoruz.

Şekil 3
Şekil 3

İndirdiğimiz ” Launcher ” isimli rar dosyasının içerisinde bulunan uygulamayı çalıştırıyoruz. ” Next ” diyoruz. Sonrasında çıkan yerde ” I accept the agreement ” seçeneğini seçip ” Next ” diyoruz. Daha sonra Şekil 4 de olan ekran açılacak. Burada sizde hangi oyun var ise onu seçiyoruz. İlerliyoruz, buraya da oyunun kurulu olduğu konumu seçiyoruz(Şekil 5). Birkaç kere daha ” Next ” dedikten sonra ” Install ” butonu çıkıyor. ” Install ” diyerek uygulamayı kuruyoruz.

Şekil 4
Şekil 4
Şekil 5
Şekil 5

Uygulamanın ilk aşama kurulumu bitmiş oluyor. Daha sonra masaüstünde ” TruckersMP ” adında oluşan uygulamayı açıyoruz. Şekil 6 da kırmızı kutu içerisinde gösterilen kurmuş olduğunuz oyunu seçiyoruz ( genellikle otomatik seçilmiş olur). Daha sonra mavi kutu içerisinde görünen ” Install Available Updates ” e tıklıyoruz. Online uygulamanın son aşaması da kurulmuş oluyor.

Şekil 6
Şekil 6

Uygulamanın kurulumu tamamlandıktan sonra ise Şekil 7 de kırmızı kutu içerisinde bulunan ” Launch ETS2 ” butonuyla oyuna giriyoruz.

Şekil 7
Şekil 7

Diğer rehber içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.