BATTLEFİELD 4 PUNKBUSTER HATASI ÇÖZÜMÜ

Battlefield 4 oynayan insanların çokça karşılaştığı hata olan ” Punkbaster ” hatasının çözümü için yazımızı okuyabilirsiniz.

İlk olarak bu hataya bakalım. Genellikle herhangi bir online sunucuya girince belirli bir süre sonra bu hatayla karşılaşılıyor. (Şekil 1)

Şekil 1

Bunun sebebi ise Bf4’ün oyun içi hile yazılımlarının önüne geçmek için kullandığı punkbuster uygulamasının güzel çalışmaması ya da bilgisayarınıza kurulmamış olmasından dolayıdır. Hatayı düzeltmek için ilk olarak bu uygulamanın sitesine giriyoruz. Siteye buradan ulaşabilirsiniz. Şekil 2’de kırmızı ile işaretlenmiş yerden indiriyoruz.

Şekil 2

Buraya tıkladığınızda açılan yerden (Şekil 3) kendi işletim sisteminize uygun olanı indiriyoruz.

Şekil 3

İndirme gerçekleştirildikten sonra RAR dosyasının içindeki uygulamayı açıyoruz. Şekil 4’de işaretli butonu seçiyoruz. Daha sonra şekil 5’te olduğu gibi bir mesaj olacak burada tamam diyoruz.

Şekil 4
Şekil 5

Daha sonra şekil 6’da olduğu gibi bir ekran açılacak. Burada kırmızı kutu içerisine alınan yere tıklıyoruz. Şekil 7 gibi bir ekran açılacak. Burada kırmızı kutu içine alınmış yere tıklayarak Battlefield 4’ü seçiyoruz. Mavi kutu içerisine alınan yere ise oyunun kurulu olduğu yeri seçiyoruz. Daha sonra turuncu kutu içerisine alınan yerden oyunu ekliyoruz.

Şekil 6
Şekil 7

Bu işlemleri yaptıktan sonra şekil 8 de olduğu gibi yükleme yapacaktır. Daha sonra şekil 9’da olduğu gibi oyununuz oraya eklenmiş olacaktır.

Şekil 8
Şekil 9

Bu işlemlerden sonra güvenlik ayarlarında ufak bir şeyler daha yapacağız. İlk olarak şekil 10’da göründüğü gibi arama çubuğunda ” Windows Defender Güvenlik Duvarı” olarak arama yapıp ona giriş yapıyoruz. Daha sonra ise açılan ekranda solda ( Şekil 11) gelişmiş ayarlara tıklıyoruz.

Şekil 10
Şekil 11

Açılan ekranda şekil 12’de kırmızı kutu içerisine alınan ( gelen kurallarına) giriyoruz. Gelen kuralları içerisinden mavi kutu içerisine alınmış olan “PnkBstrA ve PnkBstrB” dosyalarını buluyoruz.

Şekil 12

Bunlara tıkladıktan sonra açılan kutucuktan şekil 13’te kırmızı yuvarlak içerisine alınmış kutucuğu işaretliyoruz. Bu işlemi PnkBstrA ve PnkBstrB” için uyguluyoruz. Battlefield Punkbuster sorununuz büyük bir ihtimalle çözülmüş olacaktır.

Şekil 13

Diğer rehber yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

One thought on “BATTLEFİELD 4 PUNKBUSTER HATASI ÇÖZÜMÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.