Tesettür Giyim İş Kombinleri nasıl olmalı?

Tesettür giyimi tercih eden pek çok hanım iş hayatında aktif olarak yer almaktadır.  Çalışma ortamına uygun ve hanımların içerisinde rahat edecekleri pek çok tasarımda raflarda yer almaktadır.  Tesettür giyim takım modelleri de oldukça rağbet görmektedir. İş hayatında tercih edilen kadın giyim modelleri pek çok kadının tarzını da bulmasına yardımcı olmaktadır.  Kadın giyim denilince de akla da modaya uygunluk gelmektedir. Modayı da yakından takip eden tesettürlü hanımlar iş yaşantılarında da doğru tercihlerle bir adım öne çıkmaktadırlar.  Beyaz renginin hakim olduğu kıyafetlerin siyah boru paça pantolonlarla ve uzun kumaş ceketlerle kombin edilmesi ise bu sene oldukça göze çarpmaktadır.

ETEK ÇEKET KOMBİNİ NASIL YAPILMALI?

Tesettür giyimi tercih eden hanımların en çok dikkat ettiği kombin parçalarının başında etek ve ceketler gelmektedir.  Bu parçaların ise pek çok farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.  Bu farklı renk seçenekleri ise farklı kombinleri mümkün kılabilmektedir.  Bal rengi, vişne çürüğü, bordo ve bebek mavisi gibi renkler ikili takımların vazgeçilmez renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Etek ve ceket kombini yapan tesettürlü hanımlar yaka kısımlarına broş takarak kombinlerini daha renkli ve şık hale getirmektedirler.  Ayakkabı olarak da platform topuklu ayakkabılar eteğin daha net bir forma girmesini sağlamaktadır. Tesettür giyim modelini tercih eden hanımlar hem şık hem de rahat olmak istiyorlarsa tunik yada klasik pantolon kombinlerini tercih edebilirler. Önceki senelerde moda olan salaş takımlar da yine bu yıl tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

İŞ HAYATINDA ŞIKLIĞI YAKALAMAK…

Bayan giyim konusunda iş hayatında şıklığı yakalamak isteyenler hanımların sadeliği ve rahatlığı ön planda tutması gerekmektedir.  Şıklık, sadelik ve rahatlık tesettür giyimi tercih eden hanımların özellikle dikkat etmesi gereken üç önemli konu başlığıdır. Bu üç unsuru bir arada yakalayarak kombin yapan hanımlar işin zor kısmını atlatmış olacaktır. Bu üç unsurun yanında ise seçilen kumaşın kalitesi ve tasarımı da dikkat edilmesi gereken diğer bir adımdır. Aynı zamanda ofis şıklığına ulaşmak için yelek ve kap modelleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Tesettür giyim ile ilgili diğer yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.