Düşük Sistem ile Oynanabilecek Oyunlar / Rimworld

Merhaba oyun severler bugün sizlere düşük bir sistem ile oynanabilecek ya da tatilde, boş vakitlerinizde dizüstü bilgisayarınızdan oynayabileceğiniz, zaman geçirebileceğiniz sürükleyici oyunlardan biri olan Rimworld oyununun önerisinde ve tanıtımında bulunacağım.

1.Rimworld

Rimworld her ne kadar düşük boyutlu ve 2,5D oynanışa sahip olan bir oyun olsa da içeriğine bakıldığında birçok oyunda görülmeyen detay ve oynanışa sahip zengin içerikli bir koloni kurma, hayatta kalma, strateji oyunudur.

RimWorld Oyun Önerisi

Oyunun temel amacı rastgele oluşturulan bir gezegende mahsur kalmış insanlarınızı kurtarmak için koloninizi kurup uzay gemisi yaparak bu gezegenden ayrılmak. Bu kulağa çok basit gibi gelse de oyun bu süreci gerçekleştirene kadar bizi birçok çetin mücadelelere ve zorlu koşullara sokmakta. Öncelikle insanlarınızı hayatta tutabilmeniz için onlara ev ve yemek ihtiyaçlarını gidermeniz gerekmekte. Bunun için ekim alanları oluşturmanız ve avcılık yapmanız gerekiyor. İnsanlarınızın barınma ve yeme ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra dış dünyadan gelecek tehditlere karşı kendinizi korumalısınız. Bu tehditler vahşi hayvanlar, diğer koloniciler veya o gezegen üzerinde yaşayan yerli insanlar olabilir. Yaşam alanınızı koruyabilmek için etrafınızda bulunan dağlık alanlardan çeşitli madenler çıkartarak koloninizi sağlamlaştırabilir, güçlü surlar yapabilir, çeşitli silahlar ve zırhlar üretebilirsiniz. Araştırma masalarıyla yeni teknolojiler öğrenebilir, çeşitli eşyaları açabilir, koloninize faklı enerji kaynaklarından elektrik enerjisi sağlayabilirsiniz.   

Tüm bunların yanında oyun içindeki diğer medeniyetler ile elinizdeki ham maddeleri, giysileri, silahları, evcilleştirdiğiniz hayvanlarınızı ticaret edebilirsiniz. Ayrıca oyunda koloninize saldıran düşmanları alıp mahkûm yaptığınızda isterseniz onları koloninize katılması için ikna edebilir isterseniz ameliyatla organlarını söküp diğer medeniyetler ile ticarette bulunabilirsiniz. Eğer koloninizdeki insanlar yamyam özelliğine sahipse mahkumları akşam yemeği olarak bile kullanabilirsiniz…

Oyuna sonradan eklenen dlc ler ile ideolojiler, ittifaklıklar, imparatorluklar gibi farklı eklentiler ve özellikler gelmekte. Ayrıca dlc ler haricinde oyuna sahip olanların ulaşabileceği oldukça bol içeriklere sahip mod atölyesi bulunmakta. Yukarıda anlattıklarım oyunda yapabileceklerinizin sadece bir küçük bir kısmını içeriyor. İçerik bakımından oldukça geniş ve sürükleyici oynanışa sahip bir oyun. Her oynanışınızda farklı deneyim sağlayabileceğiniz ve her oynanışta yeni şeyler öğrenebileceğiniz sürükleyici tarzda bir oyun.

Fiyatlandırma

Oyunun Steam Fiyatı: 57.00 TL

Steam 2021 Yaz İndirimi Fiyatı: 51.00 TL

Maksimum Aldığı Steam İndirimli Fiyatı: 49. 00 TL

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7

İşlemci: Core 2 Duo

Bellek: 4 GB Ram

Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 or other shader model 4.0

Depolama: 1GB depolama alanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.